Ameliyatsız Estetik uygulamalarında hangi yöntemin ve cihazın hangi durumda nasıl kullanılacağı kişinin değerlendirmesi sonucunda kişiye özel belirlenir.

Galenos’ dan, Hippocrates’e, İbni Sina’dan Sabuncuoğlu Şerafeddin’e pek çok tıpla ilgilenen bilim adamının yanı sıra Archimed’den Marie Cruie’ye, Newton’dan, Einsteine’a, Alfred Nobel’den, Stephan Hawking’e ve burada adını sayamadığımız çok sayıda temel bilimcinin geçmişten günümüze yapmış olduğu buluşlar ve ortaya koydukları bilimsel kuramlar sayesinde geliştirilen teknolojiler hayatın her alanında olduğu gibi estetik amacıyla da kullanılmaktadır.

Özellikle son yıllarda teknolojide meydana gelen gelişmeler estetik alanında çok büyük bir çığır açtı. Bunun sonucunda yapılacak işlemlerin planlanma aşamasından estetik ameliyatların sonuçlarının mükemmelleştirilmesine kadar pek çok aşamada geliştirilen teknolojiler tedavinin bir parçası haline gelmiştir.

Hatta yüz gençleştirme ve vücut şekillendirmede pek çok cerrahi işlemin daha az tercih edilmesine ve ya daha ağır bozuklukların ortadan kaldırılmasında kullanılmasına sebep olmaktadırlar. Örneğin burun ve ya meme ameliyatı olmak isteyen bir kişide bir üç boyutlu görüntüleme ve simülasyon sistemi olan 3D Vectra teknolojisiyle hastanın istediği meme boyutu ve burun şeklinin ameliyat sonrası nasıl bir görüntü oluşturacağı önceden izlenebilmektedir.

Odaklı ultrason ve çok kutuplu radyofrekans teknolojileri (Ulthera, Ulthrashape ve 3DEEP RF) ile uygun kişilerde ameliyatsız yüz gençleştirme ve bölgesel incelme sağlanabilirken, lazer teknolojileri ile (Lazer Lipoliz, Slim Lipo, Smart Lipo, Fraksiyonel Erbiyum Yag 1540, Max G, DEEP IR, v.b.) yine minimal invaziv bölgesel incelme ve ameliyatsız yüz gençleştirme işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Yine lazerler (Palomar ICON) cilt lekeleri, varisler, dövmeler ve istenmeyen tüylerin ortadan kaldırılmasında en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir. Bu yöntemler estetik cerrahinin çoğunlukla bir alternatifi değil bir parçasıdır. Kök hücre teknolojisi ve tedavisi ise saçtan tırnağa tüm yüz ve vücutta gençleşme ve yenilenme sağlar.

Hangi yöntemin ve cihazın hangi durumda nasıl kullanılacağı kişinin değerlendirmesi sonucunda kişiye özel belirlenir.

Teknoloji kullanımın temel avantajıları uygulama daha etkin ve başarılı sonuçlar sağlarken kişin sosyal hayata çok daha erken dönmelerini sağlamalarıdır. Hatta bazı işlemler bittiği anda kişi sosyal hayatına ve işine geri döner.

Open chat