YÜZ MEZOTERAPİSİ (MEZOLIFT)

Cilde uygulanan kremler, solüsyonlar daha cildin üst kısmını besler ; ancak cildin asıl canlanması gereken kısmı alt deridir. Yüz mezoterapisi vitamin, antioksidan, hyaluronik asit gibi karışımların cildin alt kısımlarına enjekte edilmesi yöntemidir. Bu yöntem ile cildin kolajen ve elastin üretimi artırılarak yüz, boyun , dekolte ve ellerde oluşan sarkma ve yaşlılık etkileri giderilir.

Yüz mezoterapisi kimlere uygulanmaz?

Yüz mezoterapisi hamilelere, emziren annelere, deride aktif enfeksiyonu olanlara ve uygulanan maddeye karşı alerjisi olanlara uygulanmaz. Ayrıca aşırı derecede sarkmış ciltte, derin izler ve lekelerde ilk ve tek tedavi seçeneği olamaz. Diğer tedavi yöntemleri ile birlikte değerlendirilir.

Tedavi Süreci

Tedaviye özel olarak hazırlanan karışım cilt altına mikro enjektörlerle enjekte edilir  İşlem, ağrısız ve acısızdır ve ortalama 20-30 dakika sürmektedir. 1 ay arayla yapılan 2 seans ve sonrasında 3-6 ay arayla yapılan seanslar sonunda tatmin edici sonuçlar gözlemlenecektir. Hasta tedaviden sonra gündelik yaşamına devam edebilir. Tedaviden hemen sonra gün ışığından kaçınılması önerilmektedir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi saçlarda dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını kazandırmak amacıyla; tedaviye göre özel olarak hazırlanmış  ilaçların saçlı derinin 1-6 cm altına küçük iğneler ile enjekte edilmesidir.

Saç Mezoterapisi Hangi Tür Dökülmelerde Etkilidir?

Saç Mezoterapisi metabolik, stresten kaynaklanan, mevsime bağlı dökülmeler ve gebelik sonrası ani dökülmeler üzerinde etkilidir. Hormonal ve genetik dökülme tiplerinde ise destekleyici bir tedavi yöntemidir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanmaz?

Kalp yetmezliği bulunan kişilerde,

Diyabet hastalarında,

Böbrek rahatsızlığı bulunan kişilerde,

Hamilelik / emzirme döneminde,

Antikuagülan tedavisi gören hastalarda mezoterapi uygulaması yapılmamaktadır.

Tedavi Süreci

Tedaviye özel olarak hazırlanan karışım saç derisi altına mikro enjektörlerle enjekte edilir . İşlem, ağrısız ve acısızdır. Hasta tedaviden sonra gündelik yaşamına devam edebilir. Tedavi 2. seanstan itibaren sonuç vermeye başlar.

Open chat