Vücut güzelliği, tarih boyunca ilgi çekici ve önemli kabul edilmiştir. Güzel vücut denince akla gelen, günümüze kadar süre gelmiş bazı ideal oranlar vardır. Fakat estetik operasyonlarda hedeflenen standart güzellik ölçülerini bire bir yakalamak değil, kişinin kendi vücudu, kemik yapısı ve özellikleri ile uyumlu bir görüntüye ulaşmaktır.

Hızlı kilo alma, beslenme alışkanlıkları, hamilelik, genetik faktörler ve hastalıklar vücudun formunun bozulmasını etkileyen önemli faktörlerdir. Eğer kişinin şikayeti, sağlıklı-düzenli beslenme ve spor ile çözülemeyecek seviyede ise, bu durumda vücut estetiği ameliyatları gereklidir.

En sık yapılan vücut estetiği ameliyatları karın germe, liposuction ve popo estetiği ameliyatlarıdır. Kadınlar genellikle doğum sonrası karın deformasyonlarını gidermek için karın ameliyatı olurlar. Liposuction ise hem kadın hem de erkek hastalarda, kurtulunamayan yağ fazlalarını almak ve gerekli bölgeyi şekillendirmek için sıklıkla yapılır. Son yıllarda çok yaygınlaşmış olan popo estetiği ise, hastanın ihtiyacına göre implant, yağ enjeksiyonu ya da dolgular ile gerçekleştirilebilir ve doğal sonuçlar elde edilir.

Open chat