Uyluk Germe Ankara

Uyluk germe (uyluk estetiği) ameliyatı, uyluk bölgesinin sarkmış cildini ve genel görünümünü iyileştirebilen bir şekillendirme ameliyatıdır.

Yağ fazlalığı olduğu durumlarda, liposuction ile bu yağlar alınarak uyluk bölgesinin kozmetik olarak daha şekilli olması sağlanabilir.

Gevşek, sarkmış cilt genellikle büyük kilo kaybından sonra veya yaşlandıkça ortaya çıkar. Elastikiyetini kaybetmiş olan cildin tekrar gergin hale getirilebilmesi için cerrahi tek etkili çözümdür.

Uyluk germe için uygun hasta adayı kimlerdir?

Uyluk germe ameliyatı için ideal adaylar, uyluk bölgesinde deri fazlalığı olan ve buna bağlı olarak zayıf uyluk konturuna sahip, dengeli ve sağlıklı beslenen uygun kilodaki kişilerdir.

Uyluk bölgesinde cildi minimal sarkmış, yağ fazlalığı olan kişilerde, uyluk germe ameliyatı yapılmaksızın sadece liposuction yani yağ aldırma yöntemi ile düzgün bir kontür oluşturmak mümkündür.

Uyluk germe ameliyatı süreci nasıl işler?

Uyluk germe ameliyatı, hastanın güvenliği ve konforu için genel anestezi altında gerçekleştirilir. Kesiler mümkün olan en gizli alanlara yerleştirilir. Dış uyluk germe işlemi genellikle alt karın bölgesinde yer alan kesi ile yapılırken; iç uyluk germe işlemi kasıktan başlar ve tüm uylukta cilt fazlalığı varsa dize kadar uzaltılır. Bu kesilerin boyutu,

işlemin kapsamına ve fazla deri miktarına bağlıdır. Bu işlem sonunda, fazla cilt çıkarılıp gerilir, yağ fazlalıkları düzeltilir ve uyluk daha şekilli bir görünüme sahip olur.

Uyluk germe ameliyatından sonraki süreç;

Herhangi bir plastik cerrahi işleminden sonra ödeme bağlı şişlik oluşabilir. Ödemin gerilemesi 2 hafta-1 aylık bir süreyi bulabilir.

Dikkat etmeniz gerekenler:

  • – Ameliyattan sonraki ilk 4 günde minimal aktiviteler yapabilirsiniz. Pıhtı oluşumunu engellemek için gün içerisinde kısa süreli yürüyüşler yapabilirsiniz.
  • – Ameliyattan 6 hafta sonraya kadar zorlayıcı aktivitelerden uzak durmalısınız.
  • – İlaç kullanımı boyunca araba sürmeye veya çalışmaya ara vermelisiniz.
  • – Ödemi azaltmak için bacaklarınızı yastık üzerine koyarak yüksekte tutmalısınız.
  • – Ameliyat esnasında, içerde birikecek kirli kanın dışarı çıkmasını sağlayan küçük drenler konabilir. Bu drenlere gelen miktar 30 cc’nin altına indiğinde çekilecektir.
  • – Korsenizi bir ay süreyle kullanmaya devam ediniz.
  • – Nihai sonuçlar ameliyattan 6 ay sonra görülecektir. Tam iyileşme 1 yılı bulabilir.
Open chat