Kendi kanınızın sizi gençleştirme özelliği olabileceğini biliyor muydunuz? PRP tedavisiyle bu mümkün.

Estetik açıdan bakıldığında PRP uygulaması vücuttaki birçok bölgede derinin hızla yapılanmasını sağlamak, sivilce izlerinden, yaralardan ve kırışıklıklardan kurtulmak, saç dökülmelerini azaltmak gibi amaçlarla kullanılan etkili bir yöntem. Ayrıca PRP uygulamasının da yan etkilerin en aza indirgendiği bir yöntem olduğu klinik olarak kanıtlandı.

Kırışıklık tedavisi veya dolgu gibi uygulamlarda vücuda tıbbi ürünler enjekte edilirken PRP uygulamasında kullanılan plazma hastanın kendi kanının zenginleştirilmesinden elde ediliyor. Bu plazma hastaya geri enjekte ediliyor ve bu şekilde cildin ve dokuların gençleşmesini sağlıyor. PRP bu yönden doğal iyileşme sürecine benziyor ve güvenli bir uygulama.

PRP uygulaması önceden de belirttiğim gibi yaraların çok daha hızlı iyileşmesini de sağlayan bir yöntem. Bu uygulama cerrahi müdahalelerin veya başka yollarla oluşmuş yaraların iyileşmesinin hızlandırılmasında da etkili ve PRP tedavisi bu amaçla da kullanılıyor. Ayrıca bu tedavi diğer başka tedavi yöntemlerinin yanında ek uygulama olarak da kullanılabiliyor.

Birçok dalda da doku ve cilt tedavisinde kullanılan bu yöntem saç dökülmelerinde de etkili; yani kendi kanınızdaki proteinlerin zenginleştirilmesiyle oluşturulan plazma sizi yeniden canlandıran ve gençleştiren, yaralarınızın hızla iyileşmesini sağlayan bir tedavi yöntemi haline geliyor. En doğal şekilde gençleşmeyi amaçlıyorsanız bu yöntem tam da size göre.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Open chat