Cildinize İhtiyacı Olan Vitaminleri Veriyor Musunuz?

Çoğu insan genç ve güzel bir cilde sahip olmak istiyor ve bunu elde etmek için çeşitli ürünler kullanıyor; fakat bu amaçla kullanılan ürünler maalesef sadece bir noktaya kadar etkili. Cildin asıl canlanması gereken kısmı alt deri iken kullanılan kremler ve solüsyonlar cildin sadece üst kısmını besliyor. Mezoterapi bu noktada çok etkili bir yöntem.

cildin ihtiyaclari

Yüz mezoterapisi vitamin, antioksidan, hyaluronik asit gibi karışımların cildin alt kısımlarına enjekte edilmesi ile uygulanıyor. Bu şekilde cildin kolajen ve elastin üretimi artırılarak yüz, boyun, dekolte ve ellerde oluşan sarkma ve yaşlılık etkilerinin giderilmesi sağlanıyor. Yani mezoterapi, cildi gençleştirmek ve sıkılaştırmak ve ayrıca aşırı yağları gidermek için kullanılıyor.

Mezoterapi bazen de diğer tedavi yöntemleri ile birlikte uygulanan bir metod. Mesela kırışıklık tedavisi uygulaması en çok mimik yapılan bölgelerdeki kırışıklıkların önlenmesinde kullanılıyor; mezoterapi uygulaması da kırışıklık tedavisinin uygulandığı bölgelerde cildin dokusunu iyileştiriyor.

Mezoterapi aynı zamanda saç dökülmesinde de kullanılan önemli bir yöntem. Saç Mezoterapisi metabolik, stresten kaynaklanan, mevsime bağlı dökülmeler ve gebelik sonrası ani dökülmeler üzerinde etkili. Ayrıca hormonal ve genetik dökülme tiplerinde ise destekleyici bir tedavi yöntemi görevini görüyor. Saçlarda dökülmeyi durdurmak, saça doğal canlılığını kazandırmak amacıyla; tedaviye göre özel olarak hazırlanmış ilaçlar saçlı derinin 1-6 cm altına küçük iğneler ile enjekte ediliyor.

Bu işlem ağrısız, acısız ve uygulaması kısa süren bir işlem. Ortalama 20-30 dakikada uygulama sonuçlanıyor. Tedaviden hemen sonrasında gün ısığına çıkmadığınız sürece de günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz.

Leave a Reply