kirisiklik tedavisi btx

Kırışıklık tedavisi, özel bir bakteriden elde edilen tıbbi bir ürün ile yapılır. Bu toksin, sinir-kas bağlantılarını bloke ederek kasların işlevini geçici olarak durdurur. Etkisi 2-4. günlerde başlar, 4 ila 6 ay içerisinde sonlanır.

Bu uygulama ilk olarak göz tikleri ve şaşılık tedavisinde uygulanmış olup bu esnada kaş arasında ve göz kenarlarında kırışıklıkların geçtiği tespit edilmiştir. Uzun yıllar boyunca serebral palsi gibi nörolojik hastalıkların tedavisinde başarıyla kullanılmaktadır.

Kozmetolojide özellikle alın ve göz çevresindeki dinamik kırışıklıkların azaltılması, boyun kırışıklıklarının giderilmesi, sigara içenlerde oluşan dikey dudak çizgilerinin azaltılması ve aşırı terlemenin önüne geçilmesinde sıkça kullanılmaktadır. Bunun dışında migren tedavisinde, çiğneme kaslarının hipertrofisinde de etkin bir kullanım alanına sahiptir.

[Best_Wordpress_Gallery id=”6″ gal_title=”Kırışıklık Tedavisi”]

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİNİ NASIL YAPIYORUZ?
Uygulama oldukça kolay ve güvenlidir. Enjeksiyon yapılmadan önce uygulama yapılacak olan alanlar lokal anestezik içeren bir merhem ile uyuşturulur. Uyuşukluğu takiben uygulayacağımız ürün çok ince bir iğne ile kas içerisine enjekte edilir. Yaklaşık 5-10 dk. süren bu işlemde hastaların ‘’sinek ısırması’’ diye tarif ettiği bir hassasiyet oluşur. İşlemden sonra ödemin az olması için kısa süreli buz uygulanır. Şişlik ya da kızarıklık olmadan hastalar rahatlıkla günlük işlerine dönebilirler.

İŞLEM SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Uygulamanın etkisi 2-4 gün sonra görülmeye başlar. İşlem günü dikkat etmemiz gerekenleri birkaç başlık altında görelim.

  • Uygulamanın yapıldığı bölgelere iki gün boyunca masaj yapmamalısınız.
  • İşlem bölgelerini birkaç saat sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.
  • İşlem günü, cilt bakımı yaptırmayınız ve makyaj ürünlerini kullanmayınız.
  • Başınızı bir gün boyunca öne eğmemelisiniz. Aerobik, fitness, yoga gibi başımızı öne eğmemiz gerektiren egzersizleri birkaç gün boyunca erteleyelim.
  • Aynı gün kuaföre gitmeyin; saç boyası yaptırmayın.
  • Havuza 3 gün boyunca girmeyin.

KIRIŞIKLIK TEDAVİSİ İLE İLGİLİ SIK SORULAN SORULAR

1. Uygulamanın etkisi geçtikten sonra daha fazla kırışıklık olabilir mi?
Uygulamanın etkisi geçtikten sonra yaptırmadan önceki halinize dönersiniz, kırışıklıklarda bir artma olmaz.

2. Hangi durumlarda yaptırmam gerekir?

Mimik hareketleriyle belirginleşen kırışıklıklarınız mevcut ise bu işlemi yaptırabilirsiniz. Bu uygulamanın asıl kullanım amacı çizgilerin derinleşmesini engellemektir.

3. Kırışıklık tedavisi mi dolgu mu? Hangisini tercih etmeliyim?
Kırışıklık tedavisi hareketle artan kırışıklıklarda etkili iken dolgu derinleşmiş, kalıcılaşmış kırışıklıklarda etkilidir. Dolgunun asıl amacı derin olan kırışıklığı alttan kaldırıp daha az görünür hale gelmesini sağlamaktır.

4. Uygulamadan sonra yüzüm ifadesiz maske gibi kalır mı?
Hastalarımızın bu uygulamadan çekinmesinde en önemli faktör özelikle televizyonlarda sıkça karşılaştıkları aşırı yapılmış uygulamalar. Uygun dozda ve doğru yere yaptığınız zaman böyle bir şikayetle karşılaşmazsınız, doğal bir seyir elde edersiniz.

Open chat